OTOBÜS ÇÖZÜMÜ

Mobilbil toplu taşıma çözümü ile tüm yolculuğunuz güvenlik altındadır, tek merkezden tüm filo görüntülenir ve yönetilir. Kameralar ile araç içi ve ön yol, araç çalıştığıı sürece kayda alınır. Olası acil durumlar için merkeze direkt bilgi gönderen panik butonları bulunur. Korsan, gasp, hırsızlık, yaralama, cinayet vb. adli suçlar engellenir. Sürüş güvenliği sağlanır.

Merkezden araçlara yenilenen güzergah bilgileri iletilir. Sürücülerin belirlenen güzergahtan çıkmaları engellenir. Yolcular yolculuk ve duraklar hakkında sesli ve görüntülü olarak bilgilendirilir.

Araç zorlu yol koşullarında sertifikalandırılmış, endüstriyel kayıt cihazları, AHD ve IP kameralar ile donatılır. Yüz tanıma sistemi ile tüm yolcuların biometrik fotoğrafları çekilerek merkeze GPS, saat tarih ve güzergah bilgileri ile iletilir. Bu sayede aranan şahıslar ve teröristler kolayca tespit edilir ve yetkililer tarafından yakalanır. Ön yol kamerası ile otobüslere rezerve edilmiş yollara giren araçlar plakaları ile tespit edilir ve ceza kesilmesi sağlanır. LDWS kamerası ile sürücünün sinyal vermeden şerit değiştirmesi engellenir. FCWS kamerası ile sürücünün önceki araca gereğinden fazla yaklaşması ve sert fren yapması engellenir. Yolcu sayma kamerası ile araca binen ve inen kişi sayısı %98 performans ile kayıt altına alınır. Sürücü takip kamerası ile sürüş esnasında sürücünün sigara içmesi, konuşması, uyuklaması veya cep telefonu ile konuşması engellenir. Araçta bulunan kara kutu sayesinde kötü durumlar için kayıt yedeklemesi yapılır.