SÜRÜCÜ ANALİZİ VE DESTEK ÇÖZÜMÜ

Yapay Zekalı araç kameralarıyla yol ve sürücü riski algılama

Yapay zeka destekli filo araç kameralarımız ve mobil DVR’lerimiz, potansiyel tehlikeleri ve dikkat dağıtıcı unsurları tespit etmek için sürekli olarak yol koşullarını ve sürücü performansını analiz eder. Kabin içi bildirimler ile sürücüyü ilerideki veya davranışlarındaki tehlikeler konusunda uyarırken, ofis tabanlı bir filo yöneticisi ise Mobilbil Merkez izleme platformu kanıt merkezinden hem gerçek zamanlı hem de tarihsel olarak izleyebilir.

Yapay zeka destekli video telematik

Sürücü performansını iyileştirdiği ve nihayetinde hayat kurtardığı kanıtlanmış, gelişmiş AI algoritmalarını kullanan bir dizi akıllı video telematik çözümümüz var. Filo boyutunuz, türünüz ve operasyonunuz ne olursa olsun, size uygun yapay zeka destekli bir araç kameramız ve güvenlik sistemimiz var.

Sistemimiz ADAS ve DSM teknolojisi barındırır. ADAS (Advanced driver-assistance systems) – Gelişmiş sürücü destek sistemi: Aracın trafikte iken şerit takibi, öndeki araca çarpma öncesi tahmini, yayalara çarpma tahminlerini yürütürken, DSM (Driver Status Monitoring) – Sürücü Durum Monitörü : Sürücünün aracı kullanırken kazaya sebep olabilecek; Sigara kullanımı, Telefon kullanımı, Yola odaklanma problemleri, Uyuklama ve Emniyet kemeri kullanmama uyarılarını tespit edip kazalara öncelik eden tüm unsurları lokal olarak sürücüye önceden haber verip bu bilgileri ayrıca Gözetim Merkez Yazılım Platformu Kanıt Merkezinde eş zamanlı filo yöneticisine bilgi verebilir, görüntüleri saklayabilir. Bu durumda Filo Yöneticileri anlık olarak kaza riski barındıran sürücülerinin tespitlerini canlı olarak yapabilir, ayrıca Sürücülerin genel performansını ölçümleyebilir.

Türkiye’de şuan 1000 den fazla araç bu sistemde 62 Milyon KM yol kat etmiş ve yapay zeka destekli çözümümüz sayesinde sürücü kaynaklı kazayı sıfıra indirmeyi başarmıştır. Vodafone ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Linde Gaz firması bu çözüm için Mobilbil’i tercih etmiştir.